Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autohypnóza
Chcete-li ovládat jiné, musíte ovládnout sami sebe. Pro odstranění vašeho problému (také pro uvedení jiné osoby do hypnózy), můžete použít tuto formulku:
Jsem zcela klidný. Jsem naprosto klidný a uvolněný. Můj dech je klidný a pravidelný. S každým dechem se ponořuji hlouběji do příjemného pocitu únavy a tíže. Cítím, jak se s každým dechem ponořuji hlouběji a hlouběji... stále hlouběji... ještě hlouběji. Nic mne nemůže vyrušit. Blahodárný pocit tíže se šíří celým mým tělem. Paže i nohy mi těžknou, jsou stále těžší a těžší..., jako z olova. Je to, jako by mi na rukou i na nohou viselo závaží. Nyní už paže ani nohy nemohu vůbec nadzvednout, nemohu s nimi pohnout. Slyším slabé bzučení a ponořuji se stále hlouběji, s každým dechem stále hlouběji, do toho příjemného pocitu únavy a tíže. Jsem stále unavenější - s každým dechem unavenější a unavenější. Jsem úplně unavený... ...
Takto jste navedli příjemný stav pro nějaké pozitivní prohlášení. Pokračujte sami, vaše formulace bude mít větší sílu. Mějte na mysli, že až ovládnete své emoce, budete schopni ovládnout jiné.